Zahrada Kuchyňka Koupelna Sauna

Zámek Rokytnice v Orlických horách
Raně barokní zámek na náměstí T.G. Masaryka vybudovaný v 2. pol. 16. století. V 2. pol. 17. stol. zámek přebudován do dnešní podoby.
Zamek Rokytnice
Pevnost Hanička
Pevnost Hanička je jedna z největších a nejvýznamějších pevností obranné linie vybudované na sklonku 30. let minulého století. Pevnost Hanička měla zajistit plánované posádce (něco přes 400 mužů) přežití v obklíčení několik měsíců.
Pevnost Hanička
Zámek Častolovice
V 16. století byl na místě bývalé tvrze v širokém údolí Divoké Orlice vystavěn renesanční zámek, který patřil Černínům a později Šternberkům. Jedná se o čtyřkřídlý objekt kolem čtvercového nádvoří. Dělí se na dvě části, západní panskou a východní hospodářskou. Zámecký komplex doplňuje anglický park s oborou, ve které žije stádo daňků.
Zámek Častolovice
Zemská brána
Chráněný přírodní útvar Zemská brána je skalnaté údolí Divoké Orlice. Začátek údolí protíná silnice z Bartošovic do Českých Petrovic, která prochází přes kamenný most s jedním obloukem. Most postavili v letech 1900 - 1903 společně čeští a italští kameníci.
Zemská brána
Pašerácká lávka
Pašerácká lávka, která byla původně postavena pro potřeby dřevorubců a formanů, svážejících dřevo z panských lesů. V nočních hodinách však byla využívána k paši různého zboží.
Pašerácká lávka
Lanový park Říčky
Lanový park nabízí adrenalinové zdolávání malého, středního či velkého okruhu, přejezd gravitační lanovkou nad hlubokým potokem. Návštěvníky čeká více jak šedesát překážek zhotovených převážně z dřevěných prvků, kvalitních ocelových a nylonových lan. Je zavěšena ve výšce 3 až 16 m nad zemí na ploše o rozloze cca. 3500 m2.
Lanový park
Hrad Litice
Hrad Litice byl založen někdy koncem 13. stol. za vlády posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.
Hrad Litice
Hrad Potštejn
Hrad založil koncem 13. století Procek z rodu Drslaviců, pocházejících z Plzeňska, kteří v povodí Divoké a Tiché Orlice prováděli rozsáhlou kolonizaci. Poprvé je Potštejn připomínán r. 1287 a pak r. 1311, kdy byl za krátké a chaotické vlády krále Jindřicha Korutanského ve sporech pánů s pražskými měšťany zabit Procek z Potštejna.
Hrad Potštejn
Rozhledna Rozálka Žamberk
Rozhledna Rozálka u Žamberka má velmi zajímavou architekturu. Je postavená podle rozhledny Hýlačky u Tábora, stejně jako ona do tvaru husitské hlásky. Vyhlídková plošina je umístěna v 16 metrech.
Rozhledna Rorálka

S dalšími tipy na výlet Vám ochotně poradí personál našeho penzionu.